BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Váratlanul kamatot emeltek Oroszországban

2011. május 31. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz jegybank az erős inflációs nyomás miatt negyed százalékponttal megemelte a betéti kamatlábat, ezzel már két hónapja tart a monetáris szigorítás. A betéti kamatlábat 25 bázisponttal, 3,5 százalékra növelte az orosz jegybank, az áprilisban megnövelt irányadó refinanszírozási kamatláb pedig 8,5 százalék maradt. A döntés meglepte az elemzőket, hiszen a Dow Jones Newswires által megkérdezett 11 közgazdászból 8 változatlan kamatszintekre számított. A jegybank elsősorban a kiegyensúlyozott gazdasági növekedést fenyegető inflációval indokolta az újabb monetáris szigorítást, és azért a betéti kamatlábat emelték, mert a jegybank álláspontja szerint magas likviditás esetén ezzel befolyásolható a legjobban a pénzkínálat. Az éves fogyasztói árindex májusban 9,7 százalékra nőtt az áprilisi 9,6 százalék után − igaz, jelentős részben a bázishatás miatt −, és a jegybank szerint a kiábrándító munkanélküliségi és ipari termelési adatok is részben az infláció okozta félelemmel magyarázhatók.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet