BUX 139194.99 -0,08 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kell a görögöknek a Romtelecom

A Görögországot sújtó válságra hivatkozva nem tesz ajánlatot az OTE és a Deutsche Telekom a romániai telefontársaság még állami tulajdonban lévő 46 százaléknyi részesdésére - derül ki a görög vállalat a távközlési minisztériumhoz címzett hivatalos tájékoztatójából.

2011. május 30. hétfő, 15:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többségi tulajdonosként az OTE a két román leányának a Romtelecomnak és a Cosmotenak a fúzióját szorgalmazza, és minden eszközzel támogatja az állami részvények tőzsdei értékesítését is - áll a dokumentumban. (Az OTE 30 százaléka a Deutsche Telekomé, a németek adják a társaság menedzsmentjét is.)

Az OTE telefontársaság 1998-ban 675 millió dollárért vásárolta meg a román államtól a Romtelecom 35 százalékát, 2003-ban a részesedése újabb 273 millió dollárért cserébe 54 százalékra nőtt. A részvénypakett 46 százaléka az állam tulajdonában maradt, értékesítéséről tavaly év végén döntött Bukarest. Abban bízva, hogy a görögök élnek majd elővételi opciójukkal, a 2010 év végén lejáró ajánlattételi határidőt március, majd május végéig hosszabbította meg a minisztérium, azt remélve, hogy minél magasabb árat sikerül kialkudni a görög anyacégtől.

A román távközlési minisztérium tavaly év végén a tulajdonában lévő papírok értékét egy milliárd euróra becsülte, a romániai Hotnews hírportál korábban piaci forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a görögök a részvényekért 350 millió eurót ígértek. A kikosarazást követően, várhatóan Valerian Vreme távközlési miniszter korábbi forgatókönyve lép életbe, és a minisztérium a tőzsdén értékesíti a vállalatot.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet