BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtorpant az amerikai GDP

2011. május 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csalódást okozott az elemzőknek a végleges amerikai GDP-adat: a várakozások szerint 2,2 százalékra javították volna a felülvizsgálat után az első becslés szerint 1,8 százalékos negyedéves növekedést. Az amerikai kereskedelmi minisztérium azonban változatlanul hagyta az adatot. Ez komoly visszaesést jelent a tavalyi utolsó negyedéves 3,1 százalékos bővülés után. Az amerikai gazdaság jelentős részét kitevő fogyasztói költekezés az előző negyedévi 4 százalék, valamint az előzetes becslés 2,7 százaléka helyett lett csupán 2,2 százalék. A készletek és a vállalati beruházások azonban az előzetes adatnál nagyobb mértékben bővültek. Egyelőre úgy tűnik, hiába a mesés vállalati profitok − amelyek összesen 1700 milliárd dollárral haladták meg a tavalyi első negyedéveset −, az élénkülés még mindig nem érződik igazán a munkaerőpiacon, ami a háztartások fogyasztási hajlandóságát is visszafogja; igaz, ebben a magas nyersanyag- és olajárak is közrejátszanak. Tegnap jelentette be a munkaügyi minisztérium, hogy a munkanélkülisegély-kérelmek tízezerrel, 424 ezerre nőttek a héten, ami a vártnál rosszabb, és ezzel már hét egymást követő héten 400 ezer felett van a segélykérelmek száma.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet