BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adók húzták le a Raiffeisen profitját

2011. május 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Raiffeisen Bank International AG nettó profitja ugyan éves összevetésben 19,1 százalékkal, 270 millió euróra csökkent az első negyedévben, azonban számos optimizmusra okot adó jelzést is ki lehet olvasni az osztrák bank jelentéséből. A nyereség visszaesését elsősorban az adóterhek növekedése okozta: a bank közlése szerint 100 millió euróra nőtt az effektív adóteher a halasztott adók, valamint a több országban is bevezetett bankadók miatt − az adózás előtti profit 3 százalékkal emelkedett. A nettó kamatbevétel 3 százalékkal, a nettó díj- és jutalékbevétel pedig 6 százalékkal nőtt a tavalyi első negyedhez képest, és 36 százalékkal kevesebbet fordítottak céltartalékképzésre. Az ügyfeleknek nyújtott hitelek összege 1,9 százalékkal, 77,1 milliárd euróra, a betétállomány pedig 5,6 százalékkal, 60,8 milliárd euróra nőtt, és először csökkent az osztrák nemzetközi bank nem fizető hiteleinek aránya: a tavaly év végi 9,0 százalékról 8,6 százalékra esett vissza.

A Raiffeisen magyarországi leánybankja a gyengébben teljesítők közé tartozik, az egy évvel ezelőtti 15 millió eurós nyereséggel szemben 10 millió euró veszteséget termelt, és Ukrajna után Magyarországon a legmagasabb, 17 százalék a nem teljesítő hitelek aránya − igaz, tavaly év végén ez az arány még 18,5 százalék volt. Az elemzői várakozásokat mintegy 8 százalékkal meghaladó profit és a javuló nemzetközi hangulat nyomán a részvények árfolyama 2 százalékot emelkedett a bejelentést követően.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet