Egyelőre nem mozdult el lendületes növekedési pályájáról a német gazdaság, az ipari termelés az elemzők által várt fél százaléknál is jobban, 0,7 százalékkal nőtt márciusban a megelőző hónaphoz képest − közölte a német gazdasági minisztérium. A növekedés javát az építőipar hozta, ami 6,2 százalékkal nőtt az első tavaszi hónapban. Ez jelentős részben annak köszönhető, hogy a szokatlanul kemény télben sok építkezést halasztottak el az enyhébb időjárás beköszöntéig. A feldolgozóipari szektorok nagyjából tartották korábbi növekedési ütemüket, miközben az energiaipar teljesítménye 1,2 százalékot esett. Az ingadozásokat jobban kiszűrő kéthavi, február−márciusi ipari termelés 2,9 százalékkal múlta felül a december−januárit. Az elemzők szerint egyértelmű, hogy a német ipar elérte ciklikus csúcspontját, amit a múlt hét csütörtökön közzétett márciusi ipari rendelésállomány is alátámaszt − a német gazdaság ennek ellenére a vezető európai ipari hatalom marad.
