A legnagyobb német légitársaság első negyedéves üzemi vesztesége az egy évvel ezelőtti 330 millió euróról 227 millió euróra mérséklődött, ami a várt 249 millió eurós mínusznál is jobb. A cég szerint a személy- és teherforgalmi kereslet élénkülése, valamint a költségcsökkentési program kiváltotta az üzemanyagárak és az adóterhek növekedésének, illetve az észak-afrikai politikai válság és a japán katasztrófasorozat negatív hatásait. Ez utóbbi, előre nem tervezhető események csupán 40 millió euróval rontották le a cég eredményét, és a japán események ellenére dinamikusan bővül a cég távol-keleti üzletága. A teljes személyforgalom 6,9 százalékkal nőtt az előző negyedhez képest, a légi teherszállítási divízió pedig duplájára, 64 millió euróra növelte üzemi nyereségét. Európában elképesztően nagy a légitársaságok közötti árverseny, ezért hiába növekednek az üzemanyagárak, ezt aligha háríthatják át az utasokra − mondta Stephan Gemkow, a cég vezérigazgatója. A Lufthansa részvényei idén eddig 12 százalékot estek, és a piacnak a negyedéves jelentés sem tetszett igazán, hiszen tegnap 1,8 százalékos eséssel nyitott a cég Frankfurtban, igaz, késő délutánra felküzdötte magát az árfolyam az előző záróérték közelébe.
