BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkent a Lufthansa vesztesége

2011. május 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb német légitársaság első negyedéves üzemi vesztesége az egy évvel ezelőtti 330 millió euróról 227 millió euróra mérséklődött, ami a várt 249 millió eurós mínusznál is jobb. A cég szerint a személy- és teherforgalmi kereslet élénkülése, valamint a költségcsökkentési program kiváltotta az üzemanyagárak és az adóterhek növekedésének, illetve az észak-afrikai politikai válság és a japán katasztrófasorozat negatív hatásait. Ez utóbbi, előre nem tervezhető események csupán 40 millió euróval rontották le a cég eredményét, és a japán események ellenére dinamikusan bővül a cég távol-keleti üzletága. A teljes személyforgalom 6,9 százalékkal nőtt az előző negyedhez képest, a légi teherszállítási divízió pedig duplájára, 64 millió euróra növelte üzemi nyereségét. Európában elképesztően nagy a légitársaságok közötti árverseny, ezért hiába növekednek az üzemanyagárak, ezt aligha háríthatják át az utasokra − mondta Stephan Gemkow, a cég vezérigazgatója. A Lufthansa részvényei idén eddig 12 százalékot estek, és a piacnak a negyedéves jelentés sem tetszett igazán, hiszen tegnap 1,8 százalékos eséssel nyitott a cég Frankfurtban, igaz, késő délutánra felküzdötte magát az árfolyam az előző záróérték közelébe.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet