Soha nem adott még el annyi autót a legnagyobb német luxusautó-gyártó, a BMW AG, és nem is termelt annyi nyereséget, mint az idei első negyedévben. A bajor társaság üzemi profitja az egy évvel ezelőtti négyszeresére, 1,9 milliárd euróra nőtt az év első három havában, ami magabiztosan meghaladja a Bloomberg 1,5 milliárd eurós elemzői konszenzusát is. Az árbevétel 29 százalékkal, 16 milliárd euróra emelkedett.
A BMW eredményét főleg a kínai és az amerikai piaci kereslet húzta fel, amely az év végére messze felülmúlhatja a korábban kijelölt 1,5 milliós értékesítési célját − mondta Norbert Reithofer vezérigazgató. A feltörekvő piacokon a tehetősebb réteg gyarapodása, az Egyesült Államokban pedig a magas benzinár folytán a hatékonyabb autók iránti érdeklődés miatt került jobb helyzetbe a BMW. A társaság részvényei a gyorsjelentésre eleinte emelkedni is tudtak, ám az általános rossz hangulatban másfél százalékos esésbe váltott a papír a frankfurti tőzsdén.
Duplázódott a legnagyobb európai ipari konglomerátum, a Siemens AG profitja, és a megrendelések is megugrottak − derül ki a társaság jelentéséből. Így a menedzsment korábbi, éves összehasonlításban 35 százalékos profitbővülési előrejelzését 75 százalékos emelkedésre javította a folyó pénzügyi évre. A Siemens második pénzügyi negyedéves 3,17 milliárd eurós nettó nyereségének jelentős része az Areva SA-val közös atomipari vállalkozás eladásából keletkezett. Az árbevétel az egy évvel korábbi 16,5 milliárd euróról 6 százalékkal, 17,7 milliárd euróra bővült.
A konglomerátum vezérigazgatója, Peter Löscher a rendelésállomány növekedését emelte ki. A negyedév alatt érkezett új megrendelések értéke 28 százalékkal, 20,65 milliárd euróra nőtt. A legnagyobb, 77 százalékos növekmény Németországban volt tapasztalható, míg Indiában 58, Kínában viszont csupán 15 százalékkal nőtt a rendelésállomány. A javulás főleg az ipari részleg teljesítményének köszönhető, elemzők szerint már a feltörekvő piacokon is sokallják a feldolgozóipari cégek a bérköltségeket, ezért egyre többet költenek a gépesítésre és egyéb gyári felszerelésekre. Az IPO előtt álló Osram 87 millió eurós profitot ért el. A befektetőket mindenesetre nem győzte meg a jelentés, a Siemens-részvények 2,5 százalékos mínusszal zártak tegnap.
