A bruttó hazai termék (GDP) növekedési üteménél is gyorsabban nőttek tavaly a bérek Kínában − derült ki a kínai statisztikai hivatal közleményéből. A kisebb cégeknél − a 2009-es 6,6 százalékos emelkedés után − 14,1 százalékkal, a magánszektoron kívül (tehát az állami és a külföldi kézben lévő vállalatoknál és a kormányzati szektorban) pedig a megelőző évi javuláshoz hasonlóan 13,5 százalékkal több bért kaptak az alkalmazottak. Ez a kis magáncégeknél 21 ezer jüanos (3200 dollár), a gazdaság többi részében pedig 37 ezer jüanos (4900 dollár) éves átlagbért jelent. A mind a kínai munkavállalók, mind a kínai kereslet élénkülésétől erőre kapó világgazdaság szempontjából pozitív folyamatnak azonban hátrányai is lehetnek: az amerikai kereskedelmi kamara pekingi irodájának vezetője, Christian Murck szerint az óriási béremelkedés miatt a kínai gyárak egyre kevésbé exportálnak jövedelmezően. Ráadásul a bérek emelkedésével beinduló infláció miatt a kínai gazdaságpolitika a jüan felértékelődését is lehetővé teszi, ami szintén a kínai exportot rontja.
