BUX 139671.45 0,03 %
OTP 45660 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszenvedi az európai keresletet a Metro

2011. május 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csökkent a legnagyobb német kiskereskedő, a Metro AG vesztesége az idei első negyedévben, ezt azonban inkább saját költségcsökkentési programjának, mint piacai fellendülésének köszönheti. Az áruházlánc vesztesége 3 millió euróra csökkent a 16 millió eurós bázishoz képest − az elemzők ennél kisebb javulást, 13 millió eurós veszteséget vártak −, az árbevétel azonban az egy évvel korábbihoz képest változatlanul 15,5 milliárd euró maradt az első negyedben. A Metro bevételének 40 százalékát realizálja Németországban, a most véget érő negyedévben azonban 2,6 százalékkal csökkent ez az érték. A fogyasztás visszaesésének ellensúlyozására költségcsökkentési programjuk keretében 26 veszteséget termelő áruházat zártak be a cég hazai piacán. Nyugat-Európában 1,9 százalékkal romlott, Kelet-Európában viszont 2,5 százalékkal javult az árbevétel.
A Bankhaus Lampe elemzője szerint a kiskereskedelmi szektorban érdemes inkább az év első négy hónapját figyelembe venni, mivel a húsvéti szezon idén kicsúszott az első negyedévből. A Metro menedzsmentje korábbi eredményvárakozásait nem vizsgálta felül. Három év alatt évi 1,5 milliárd euróra növelnék a profitot, az idei egész éves árbevétel terén pedig 4 százalékos javulást remélnek. A társaság azonban hozzátette, terve csak a világgazdasági körülmények és kockázatok kedvező alakulása esetén lesz tartható.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet