Elnézést kértek a Sony vezetői a gigantikus adatlopási ügy miatt, amelyben a japán vállalat hanyagsága miatt 78 millió Playstation-felhasználó személyes adatait, köztük bankszámlaszámukat lopták el. Hirai Kazuo − aki várhatóan felváltja a Sony jelenlegi vezérigazgatóját, Howard Stringert − bocsánatkérése jeléül háromszor mélyen meghajolt az adatlopási ügy kirobbanása óta első sajtótájékoztatón, és egyben bejelentette: a biztonsági rendszert azóta megerősítették, a károsultak ingyen hozzáférhetnek majd egyes szolgáltatásokhoz és tartalmakhoz. A Sony április 19-én szerzett tudomást a PlayStation Network játékhálót ért támadásról, és azonnal le is állította a szolgáltatást, az adatlopásról azonban csak a múlt kedden tájékoztatta a nyilvánosságot. A Wedbush Securities becslése szerint a japán vállalat évi 500 millió dollár bevételre tett szert a portállal, ami ezen a héten részben már újra üzemelni fog. A Sony 2006 óta működő rendszerét feltörő hacker neveket, lakcímeket, felhasználóneveket, jelszavakat és egyéb adatokat szerzett meg.
Az internet történetének legnagyobb adatlopási ügyéről lehet szó − vélte a SANS Institute kutatási igazgatója. Az ügynek ráadásul nemcsak a Sonyra, hanem a többi internetes kereskedelemmel foglalkozó cégre, köztük az Amazonra is hatása lehet − állítja a Rakuten Investment elemzője −, az internetes biztonsági szakemberek szerint ugyanis a Sony biztonsági rendszere nem volt feltűnően gyenge a többihez képest. A Sony egyelőre nem becsülte meg a céget várhatóan érő károkat, ám a vállalat részvényei a bejelentés óta 4,5 százalékot estek Tokióban.
