A világ legnagyobb háztartásitermék-gyártó vállalata, az amerikai Procter & Gamble a várakozásoknak megfelelően 11 százalékkal jobb, 2,87 milliárd dollár nettó nyereségről számolt be az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest. Az árbevétel 5,5 százalékkal, 20,23 milliárd dollárra nőtt a negyedévben. A vállalat vezérigazgatója, Bob McDonald főleg a termékek alapanyagainak drágulásával és a fejlett piacok kiábrándítóan lassú növekedésével magyarázta a jobb eredmény elmaradását. Az amerikai óriáscég − amely itthon többek között a Gillette és az Ariel márkák réven ismert − az amerikai fogyasztói árak növelésével és feltörekvő piacokon való terjeszkedéssel válaszol a kihívásra. A P&G részvényei 1,7 százalékkal estek a bejelentést követően.
A Unilever 10,9 milliárd euróra növelte árbevételét az első negyedévben, ami 7 százalékkal jobb, mint egy évvel korábban − a holland−brit vállalat azonban figyelmeztetett: féléves nyeresége a fejlett piaci kereslet gyengesége, valamint a nyersanyagárak emelkedése miatt vissza fog esni. A felvásárlások, részlegeladások és devizaárfolyamok hatásának kiszűrésével csupán 4,3 százalékkal nőtt az árbevétel, ami visszaesést jelent a tavalyi utolsó negyedév 5,1 százalékos javulása után. A háztartási termékek piacán versenytársaival − a Procter & Gamble-lel és a svájci Nestlével − egyre kiélezettebb versenyre kényszerülő Unilever ezért a korábbi kiadáscsökkentési programjának új lendületet adna, így az év végén összesen 1,3 milliárd eurós megtakarításra számítanak. Hiába növelte azonban osztalékát a tavalyihoz képest 8,2 százalékkal, 23 centre, az elemzők fanyalogtak a Lipton és a Dove márkák gazdájának profitfigyelmeztetése miatt, az amszterdami tőzsdén pedig majdnem három százalékot estek a vállalat részvényei.
