BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja kutatóközpontját a Nokia Kolozsváron

A korábban bejelentett átszervezési stratégiájának részeként bezárja kolozsvári kutatóbázisát a finn telefongyártó. A cég közleménye szerint az intézkedés során 120 alkalmazottat bocsátanak el, a kutatómunkát a más országokban dolgozó csoportok veszik át.

2011. április 27. szerda, 15:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A sajtóközlemény szerint a Nokia Kolozsvár melletti nemeszsúki gyára nem érintett az átszervezésben. A 60 millió euróból megépített, 2008-ban felavatott erdélyi üzemben 1600 főt foglalkoztatott a Nokia.
Az elmúlt 20 év legnagyobb leépítési hullámában világszerte hétezer állást szüntet meg 2012 végéig a vállalat, az átszervezés révén 2013-ra a kutatási és fejlesztési költségek egy milliárd euróval csökkenek. A lépés előzménye, hogy a Nokia szövetségre lépett a Microsofttal, aminek részeként okos telefonjain a következő két évben a redmondiak Windows Phone 7 operációs rendszerét fogja telepíteni, ami feleslegessé tesz sok házon belüli fejlesztést.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet