BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb bank menekül Oroszországból

2011. április 26. kedd, 16:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az HSBC, Nagy-Britannia legnagyobb bankja hamarosan kivonul az oroszországi lakossági hitelezésből jelentette a Financial Times (FT). A bejelentés alig két hónappal követi a Barclays döntését, miszerint beszünteti oroszországi kereskedelmi banki  tevékenységét. Az HSBC a Barclayshez hasonlóan azzal indokolta a kivonulást, hogy a kelet-európai országban elsősorban a vállalati hitelezés tekinthető ígéretesnek, elemzők szerint azonban a döntés hátterében az áll, hogy a külföldi bankok nem bírják a versenyt az orosz állam tulajdonában álló Szberbankkal, valamint a szintén helyi VTB-vel. Az orosz piacon a jelek szerint a helyi bankokon kívül azoknak a külföldieknek van esélyük, amelyek hosszabb idő óta jelen vannak Oroszországban ilyen a Citigroup, az UniCredit és az OTP is. Az HSBC két éve 200 millió dollár befektetésével kezdte el oroszországi lakossági banki tevékenységét, és csupán néhány fiókot nyitott, így viszonylag kis veszteségekkel távozhat.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet