BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közeledik a FIAT a Chrysler-többséghez

2011. április 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eredetileg tervezettnél két évvel hamarabb, már ez év végére 51 százalékos részesedést szerezhet az olasz FIAT S.p.A. az amerikai Chrysler Group LLC-ben a tegnap bejelentett megállapodás értelmében. A FIAT a második negyedévben emeli 46 százalékosra most 30 százalékos tulajdoni hányadát, miután 1,27 milliárd dollárért lehívja a hiányzó részre meglevő opcióját. A befolyó összeget a Chrysler a válság során, az USA autóiparának összeomlásakor kapott állami kölcsönök visszafizetésére fordítja. Az ügylet lezárása után a FIAT még 5 százalékot vehet meg a washingtoni kormányzattól az amerikai autógyártóban, ha eleget tesz annak a korábban megszabott feltételnek, hogy a Chrysler egyesült államokbeli üzemeiben induljon be egy kis fogyasztású FIAT-modell gyártása. A FIAT 2009-ben kötött megállapodást a csődből kihúzott Chrysler működtetésének átvételéről és az akkori tervek szerint 2013-ra szerzett volna benne többségi részesedést.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet