BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyenlőtlenül fejlődik a régió

2011. április 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is Lengyelország és Szlovákia nyújtja a legerősebb gazdasági teljesítményt a közép-kelet-európai régióban, ám jövőre Románia és Bulgária is felzárkózhat hozzájuk, miközben Csehország és Magyarország csak mérsékeltebb ütemben növekedik majd − vélik a Világbank szakértői a tíz újonnan EU-tag kelet-európai országról kiadott jelentésükben. A magyar, a szlovén és a cseh gazdaság elsősorban azért fejlődik majd az EU10-ek átlagánál lassabban, mert a bérszínvonal itt közelítette meg a legjobban a nyugat-európai szintet, a román és a bolgár gazdasághoz pedig késve jutottak el a gazdasági válság negatív hatásai, ezért a fellendülés is csak késve érkezik meg. Miközben a Világbank jelentése meglehetősen optimista a régió gazdasági kilátásait illetően, főként az exportpiacok fellendülése miatt, ám a kockázatokról sem feledkezik meg. A legnagyobb problémát a beruházási hányadban, és ezzel összefüggésben a munkahelyteremtés gyengeségében, valamint a belső kereslet erőtlenségében látja a Világbank.

A Világbank növekedési prognózisa (2012, százalék)
Csehország 2,7
Lengyelország 4,2
Magyarország 3
Románia 4,4
Szlovákia 4,3
(Forrás: Világbank)
Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet