Továbbra is Lengyelország és Szlovákia nyújtja a legerősebb gazdasági teljesítményt a közép-kelet-európai régióban, ám jövőre Románia és Bulgária is felzárkózhat hozzájuk, miközben Csehország és Magyarország csak mérsékeltebb ütemben növekedik majd − vélik a Világbank szakértői a tíz újonnan EU-tag kelet-európai országról kiadott jelentésükben. A magyar, a szlovén és a cseh gazdaság elsősorban azért fejlődik majd az EU10-ek átlagánál lassabban, mert a bérszínvonal itt közelítette meg a legjobban a nyugat-európai szintet, a román és a bolgár gazdasághoz pedig késve jutottak el a gazdasági válság negatív hatásai, ezért a fellendülés is csak késve érkezik meg. Miközben a Világbank jelentése meglehetősen optimista a régió gazdasági kilátásait illetően, főként az exportpiacok fellendülése miatt, ám a kockázatokról sem feledkezik meg. A legnagyobb problémát a beruházási hányadban, és ezzel összefüggésben a munkahelyteremtés gyengeségében, valamint a belső kereslet erőtlenségében látja a Világbank.
| Csehország | 2,7 |
| Lengyelország | 4,2 |
| Magyarország | 3 |
| Románia | 4,4 |
| Szlovákia | 4,3 |
| (Forrás: Világbank) |
