A szlovák kormánykoalíció egyik tagja, a Szabadság és Szolidaritás (SaS) párt szerdán hivatalosan bejelentette: a parlamentben nem szavazza meg a szlovák részvételt a 2013-tól felálló Európai Stabilitási Mechanizmusban (ESM). \"A bankok hosszú éveken át profitálnak a felelőtlen országoknak nyújtott hitelek magas kamataiból\" − mondta Richard Sulík, az SaS és egyben a pozsonyi parlament elnöke. A liberális kormánypárt képviselője hozzátette, a lisszaboni szerződés módosítását viszont megszavazzák. Szlovákiának öt év leforgása alatt 659 millió eurót kell készpénz formájában befizetnie az ESM-be, az eredetileg nagyobb összeg mérséklését néhány hete Ivan Miklos pénzügyminiszter harcolta ki Brüsszelben. A Radicová-kormány éppen a napokban foglalkozott azzal, hogy honnan teremtse elő a szükséges pénzösszeget, az előzetes elképzelések szerint a Deutsche Telekom tulajdonában levő Slovak Telekom távközlési vállalat kisebbségi részvénycsomagjának eladásából befolyó összeg lett volna a megoldás.
