BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia nemet mondhat az ESM-re

2011. április 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák kormánykoalíció egyik tagja, a Szabadság és Szolidaritás (SaS) párt szerdán hivatalosan bejelentette: a parlamentben nem szavazza meg a szlovák részvételt a 2013-tól felálló Európai Stabilitási Mechanizmusban (ESM). \"A bankok hosszú éveken át profitálnak a felelőtlen országoknak nyújtott hitelek magas kamataiból\" − mondta Richard Sulík, az SaS és egyben a pozsonyi parlament elnöke. A liberális kormánypárt képviselője hozzátette, a lisszaboni szerződés módosítását viszont megszavazzák. Szlovákiának öt év leforgása alatt 659 millió eurót kell készpénz formájában befizetnie az ESM-be, az eredetileg nagyobb összeg mérséklését néhány hete Ivan Miklos pénzügyminiszter harcolta ki Brüsszelben. A Radicová-kormány éppen a napokban foglalkozott azzal, hogy honnan teremtse elő a szükséges pénzösszeget, az előzetes elképzelések szerint a Deutsche Telekom tulajdonában levő Slovak Telekom távközlési vállalat kisebbségi részvénycsomagjának eladásából befolyó összeg lett volna a megoldás.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet