A világ értékesített volumen szerint legnagyobb sörgyártója, a londoni székhelyű SABMiller az elemzők várakozását felülmúlóan tudta növelni eladásait a március végén véget érő negyedik pénzügyi negyedévében. A Magyarországon többek között a Dreher és a Kőbányai márkák tulajdonosaként ismert sörgyártó úgynevezett organikus volumene − amely a folyamatos termelés változását mutatja − a Bloomberg elemzői által várt 1,5 százalék helyett 3 százalékkal múlta felül az egy évvel ezelőttit az év első három hónapjában; az egész pénzügyi évben 2 százalékkal tudtak több sört sört eladni, az áremelkedések miatt azonban ennél is jobban, 5 százalékkal nőtt az egész éves árbevétel. A vártnál sikeresebb volt a SABMiller Ázsiában és Európában is, ám legerőteljesebben, 13 százalékkal Afrikában nőtt az eladott sör volumene, és meglepő módon elsősorban nem a Dél-afrikai Köztársaságban, hanem Tanzániában és Mozambikban nőttek az eladások. A profitjának 80 százalékát feltörekvő piacokon termelő cég közlése szerint az alapanyagok árai sem nőttek számottevően.
