BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Halliburton jól járt a drága olajjal

2011. április 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olajár emelkedésével megnőtt az olajcégek beruházási kedve, ami jelentősen élénkítette a Halliburton olajipari felszerelései iránti keresletet − derült ki a cég profitjának megduplázódásáról beszámoló első negyedéves jelentéséből. A világ második legnagyobb olajipari felszerelésgyártójának nettó nyeresége 511 millió dollárra nőtt a tavalyi 206 millió dollárt követően, ami valamivel jobb, mint amit a Bloomberg elemzői konszenzusa valószínűsített. Az árbevétel 40 százalékkal, 5,28 milliárd dollárra nőtt. A Halliburton ugyan 46 millió dollárt vesztett a líbiai polgárháború miatt, ám ennek sokszorosát nyerte a negyedév alatt 20 százalékkal emelkedő olajárakkal megnövő beruházásokkal. Főleg az észak-amerikai szárazföldi olajtermelés piaca nőtt, a Halliburton itt 75 százalékkal, 2,98 milliárd dollárra tudta növelni negyedéves árbevételét. Elemzők szerint jól jött a cégnek, hogy az elsők között kezdte alkalmazni a gáz- és olajpala kiaknázását lehetővé tevő − pénzügyileg és környezetileg is rendkívül költséges − technológiát, a hidraulikus repesztést.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet