Sokáig a Nokia kommunikátorai jelentették az üzletemberek számára az egyetlen igazi lehetőséget, ha mobiltelefont szerettek volna vásárolni, hiszen néhány évvel ezelőttig nem igazán volt más alternatíva feljegyzések, táblázatok, szövegek elkészítésére és szerkesztésére. Az okos telefonok megjelenése azonban jelentősen átrendezte a piacot, a Nokia talán picit le is maradt a versenyben. Az E sorozatban végül egyre-másra jöttek a különféle modellek, így mindenki megtalálta a számára megfelelőt. A legújabb, a Nokia E7 a kicsúsztatható teljes billentyűzettel valahol a régi időket idézi, itt minden az üzletről szól, igaz, már a mai kor elvárásainak megfelelően. A vállalati szerverek biztonságos és valós idejű elérése nem csak az email, de a naptár, a névjegyek, a feladatok és a céges címtár kezelését is jelenti, a beépített VPN-nel elérhetőek az Office-dokumentumok is. Sőt, a készülék segítségével akár prezentációt is lehet tartani, a beépített HDMI-csatlakozónak köszönhetően ugyanis külső kijelzővel is össze lehet kötni, a különféle fájlok pedig könnyen megoszthatók a telefonhoz csatlakoztatható pendrive-val is.
További jó pont, hogy a 4 colos kijelzőn jól mutat a az autós/gyalogos navigáció, amely a telefonhoz jár, ezek a térképek ráadásul az aluljárókat, a villamos- és vasúti közlekedést, a parkolási lehetőségeket is mutatják, és akár a sebességkorlátozásra is figyelmeztetnek.
A konkurensekhez képest talán az egyetlen hátrányt a Symbian operációs rendszer jelenti, persze a Nokia nem írta még le ezeket a telefonokat, de a szakértők szerint kevés jót jelent, hogy nemrég a Windows Mobile mellett tették le ők is voksukat. Mindemellett itt is letölthető számos alkalmazás − még ha esetleg kevesebb is, mint a konkurenciánál −, sőt vannak magyar tartalmak. A cég április elején jelentette be, hogy a Bookline, a Budavár Tours, az Index vagy éppen a Portfolio.hu is elérhető a mobilon.
