BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárja kolozsvári szogáltató-központját az ING

Stratégiaváltásra hivatkozva felhagy romániai szolgáltató-központjának fejlesztésével a holland ING pénzintézet derül ki a vállalat szerdán kiadott közleményéből.

2011. március 23. szerda, 14:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi tervek szerint az erdélyi Kolozsváron tavaly megnyitott központ látta volna el a régió kirendeltségeinek adminisztrációját, mintegy ezer személynek biztosítva munkát. A biztosítási üzletág fejlesztési stratégiája megváltozott, a vezetőség ezért úgy döntött, hogy felhagy a vállalat tevékenységeinek központosításával, az új cél az, hogy a különböző szolgáltatásokat rugalmasabban lehessen kezelni - áll a közleményben.

Az ING a központ felszámolása után kész a cég kolozsvári alkalmazottainak minden segítséget megadni ahhoz, hogy mindenki új munkahelyet találjon magának - idézik a román források David Knibbét az ING közép-és kelet európai biztosítási üzletágának igazgatója.Az ING 2009 végén jelentette be, hogy Kolozsváron vonja össze kezdetben a csehországi és szlovákiai később, pedig a lengyelországi, a spanyolországi, a görögországi és a magyarországi kirendeltségek back-office irányítása is. Az átszervezéstől elsősorban az adminisztrációval járó költségek csökkenését várta a biztosítótársaság, az erdélyi városra akkor az olcsó, de jól képzett munkaerő miatt esett a választás.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet