Hozzátette: a kormány elsődleges célja az, hogy minél több környezetszennyező autót vonjon ki a forgalomból ezért az öreg járgányok begyűjtésére jóváhagyott 228 millió lejes (közel 55 millió euró) keretösszeget évközben - a kereslet alakulásának függvényében - kiegészítik.
Az idei roncsprogramot - a korábbi híresztelésekkel ellentétben változatlan feltételekkel hirdette meg Bukarest: egy tíz évnél idősebb gépkocsiért idén is egy 3800 lej értékű voucher jár, egy új autó vásárlása esetén legfeljebb három értékjegyet lehet felhasználni. A kuponok ugyanis nem névre szólnak, így ezeket azok is pénzzé tehetik, akik nem feltétlenül szeretnének új autót vásárolni.
A voucherekkel való kereskedésre ezért komoly üzletág épült Romániában, az értékjegyek adásvétele apróhirdetéseken, illetve az erre szakosodott online börzéken keresztül folyt. A spekulánsok átlagosan 700-800 lejért nagy számban vásárolták fel a vouchereket, amelyeket később az eredeti ár alatt, de még jelentős haszonnal adtak tovább.
