BUX 139240.25 -0,04 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindult a roncsprogram Romániában

Jelenleg Romániában több mint 1,8 millió tíz évnél idősebb gépkocsit tartanak nyilván, a gépkocsipark felújítását célzó kormányprogramot ezért folytatni kell - fogalmazott hétfőn Borbély László, Románia környezetvédelmi minisztere a roncsprogram idei hivatalos megnyitóján.

2011. március 21. hétfő, 17:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hozzátette: a kormány elsődleges célja az, hogy minél több környezetszennyező autót vonjon ki a forgalomból ezért az öreg járgányok begyűjtésére jóváhagyott 228 millió lejes (közel 55 millió euró) keretösszeget évközben - a kereslet alakulásának függvényében - kiegészítik.

Az idei roncsprogramot - a korábbi híresztelésekkel ellentétben változatlan feltételekkel hirdette meg Bukarest: egy tíz évnél idősebb gépkocsiért idén is egy 3800 lej értékű voucher jár, egy új autó vásárlása esetén legfeljebb három értékjegyet lehet felhasználni. A kuponok ugyanis nem névre szólnak, így ezeket azok is pénzzé tehetik, akik nem feltétlenül szeretnének új autót vásárolni.

A voucherekkel való kereskedésre ezért komoly üzletág épült Romániában, az értékjegyek adásvétele apróhirdetéseken, illetve az erre szakosodott online börzéken keresztül folyt. A spekulánsok átlagosan 700-800 lejért nagy számban vásárolták fel a vouchereket, amelyeket később az eredeti ár alatt, de még jelentős haszonnal adtak tovább.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet