BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Börtön járna a feketemunkáért Romániában

2011. március 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Drákói rendszabályokat tartalmaz a munka törvénykönyvének tervezete, amelyet tegnap nyújtott be a parlamentnek a bukaresti kormány. Szabálysértés helyett bűncselekménynek minősülne a feketemunka: az a munkáltató, aki ötnél több munkást foglalkoztat így, akár két évig terjedő szabadságvesztésre számíthat. Ez alatt a létszám alatt dolgozónként 10 ezer lejtől 20 ezer lejig terjedő (2400-4800 euró) bírság szabható ki. Börtön járna ezentúl a külföldiek munkavállalási engedély nélküli alkalmazásáért is. "Könnyítésként" egyebek mellett a bruttó fizetés 15 százalékáról 25-re nőne az éjszakai pótlék. A kormány a parlamenti vitát megkerülve, úgynevezett felelősségvállalással fogadtatná el a törvényt, amelyet így az ellenzék csak bizalmatlansági indítvánnyal akadályozhat meg. Ennek benyújtását már most be is jelentették. A szakszervezetek általános sztrájkkal fenyegetőznek, mivel a kormányzó erők lényegében nem vették figyelembe módosító javaslataikat.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet