BUX 139138.00 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Offenzívában Kelet-Európa

2011. február 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lengyel export tavaly 19,8 százalékkal, 108 milliárd euróra, az import 21,7 százalékkal, 120 milliárd euróra nőtt az egy évvel korábbihoz képest annak ellenére, hogy a legnagyobb célországba, Németországba némileg kevesebb árut vittek ki. A lengyel jegybank elemzése szerint idén a külkereskedelmi forgalom további növekedése várható, a tempó lassulása mellett: a kivitel 8,8, a behozatal 11 százalékkal bővülhet. Az IBnGR kutatóközpont ugyanakkor csak 6,2, illetve 6,7 százalékos növekedéssel számol. Románia külkereskedelmi hiánya öt százalékkal, 39,8 milliárd lejre (9,23 milliárd euró) zsugorodott tavaly 2009-hez képest, elsősorban a kivitel látványos növekedésének köszönhetően - jelentette a bukaresti statisztikai hivatal. A külkereskedelmi forgalom lejben számolva több mint 40 százalékkal nőtt, miközben az import csak 25,7 százalékkal emelkedett. Oroszországban az export az előző évihez képest 31,4 százalékkal, 396,4 milliárd dollárra, az import 36,8 százalékkal, 229,0 milliárdra emelkedett, a külkereskedelem többlete 24,7 százalékkal haladta meg a 2009-est.

Barabás János T.
Barabás János T.
Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet