A hétvégi szórakozóhely-turizmusnak újabb lökést adott, hogy megszaporodtak a hatósági ellenőrzések, razziák, ráadásul az ellenőrzések nyomán a térségben több discót már bezártak, illetve ettől félve sok üzemeltető lehúzta a rolót.
Eközben a hétvégéken a határ közelében lévő osztrák kisvárosokban (Eisenstadtban, Oberwartban, Fürstenfeldben) több ezer magyar fiatal szórakozik, s úgy hírlik, az igények kielégítése érdekében további szórakozóhelyek megnyitását tervezik.
Odaát a rendezvények döntő többségére csak szigorú ellenőrzés után lehet bejutni, s akivel egyszer gond volt, az többé hiába próbálkozik.
Arra is van példa, hogy győri, soproni, illetve szombathelyi egyetemisták-főiskolások szervezetten, busszal, vonattal indulnak a határ túloldalán lévő városokba szórakozni.
További részletekért keresse a Napi Gazdaság csütörtöki lapszámát!
