BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Engedményeket kérhet Románia

2011. január 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes kormánybecsléseknél is alacsonyabb szinten, a GDP 6,51 százalékán, azaz 33,3 milliárd lejen (egy euró 4,3 lej) tetőzött 2010-ben a román költségvetési deficit - derül ki a pénzügyminisztérium legfrissebb adataiból. Bukarest korábban 6,58 százalékos hiányt prognosztizált, miközben a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött megállapodás szerint legfeljebb 6,8 százalék lehetett volna a bevételek és a kiadások negatív egyenlege. Az idei deficit legfeljebb 24 milliárd lej, azaz a GDP 4,4 százaléka lehet, az eső negyedévben ennek mértéke nem haladja meg a nyolcmilliárd lejt. Gheorghe Ialomitianu pénzügyminiszter máris kijelentette, engedményeket készül kérni a washingtoni pénzintézettől. Mint mondta: az első két negyedév deficitcéljának terhére az államkassza bevételeinek egy részét halaszthatatlan fejlesztésekre és befektetésekre kívánják fordítani.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet