Az előzetes kormánybecsléseknél is alacsonyabb szinten, a GDP 6,51 százalékán, azaz 33,3 milliárd lejen (egy euró 4,3 lej) tetőzött 2010-ben a román költségvetési deficit - derül ki a pénzügyminisztérium legfrissebb adataiból. Bukarest korábban 6,58 százalékos hiányt prognosztizált, miközben a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött megállapodás szerint legfeljebb 6,8 százalék lehetett volna a bevételek és a kiadások negatív egyenlege. Az idei deficit legfeljebb 24 milliárd lej, azaz a GDP 4,4 százaléka lehet, az eső negyedévben ennek mértéke nem haladja meg a nyolcmilliárd lejt. Gheorghe Ialomitianu pénzügyminiszter máris kijelentette, engedményeket készül kérni a washingtoni pénzintézettől. Mint mondta: az első két negyedév deficitcéljának terhére az államkassza bevételeinek egy részét halaszthatatlan fejlesztésekre és befektetésekre kívánják fordítani.
