Bukarest korábban 6,58 százalékos hiányt prognosztizált, miközben a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött megállapodás szerint legfeljebb 6,8 százalék lehetett volna a bevételek és a kiadások negatív egyenlege.
Az idei deficit legfeljebb 24 milliárd lej, azaz a GDP 4,4 százaléka lehet, az eső negyed évben ennek mértéke nem haladja meg a nyolc milliárd lejt.
Gheorghe Ialomitianu pénzügyminiszter azonban máris kijelentette engedményeket készül kérni a washingtoni pénzintézettől. Mint mondta: az első két negyed év deficitcéljának terhére az államkassza bevételeinek egy részét halaszthatatlan fejlesztésekre és befektetésekre kívánják fordítani.
