A BP és üzleti partnerei hanyagsága hozzájárult a mexikói-öbölbeli tavalyi olajkatasztrófához – állapította meg az amerikai kormány vizsgálóbizottsága. A testület jelentése kritizálja a BP, valamint a Transocean és a Haliburton menedzsmentjét, mondván: a katasztrófa nem egyszeri baleset volt, hanem ismétlődően elkövetett hibáikból következett, ezért bármikor megismétlődhet. A cégek elbizakodottan ítélték meg biztonsági előírásaikat és vállalati kultúrájuk túlhangsúlyozza a költségcsökkentés jelentőségét. Az Obama-adminisztráció, illetve a Mexikói-öböl mentén fekvő amerikai tagállamok a jelentésre építhetik a brit olajmultival szembeni kártérítési pereiket, amelyek szakértők szerint több tíz milliárd dollárba kerülhetnek a BP-nek. Az olajcég részvényein ugyanakkor nem látszott meg a felelősségét kimondó jelentés: a hír nyilvánosságra kerülését követően még emelkedett is árfolyamuk a londoni tőzsdén. Egyes piaci vélemények szerint jól jöhet a BP-nek, hogy a jelentés partnerei felelősségét is kimondta.
"
A cégek elbizakodottan ítélték meg biztonsági előírásaikat és túlhangsúlyozzák a költségcsökkentés jelentőségét.
