BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több német, kevesebb spanyol munkanélküli

2011. január 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Németországban az elemzők várakozása ellenére 17 hónapos folyamatos javulás után romlott a foglalkoztatottság, az EU-ban a legnagyobb munkanélküliséggel küszködő Spanyolországban azonban javult a helyzet. Kismértékben, 3 ezer fővel 3,15 millióra nőtt a német munkanélküliek száma decemberben - jelentette be a német munkaügyi hivatal. Ezzel a német foglalkoztatottság javulásának több mint másfél éves sorozata szakadt meg, miközben az elemzők azt várták, hogy 15 ezerrel csökkenni fog a munkanélküliek száma. A munkanélküliségi ráta ezzel decemberben az előző hónaphoz képest változatlanul 7,5 százalékon állt. A Dekabank Bloomberg által megkérdezett elemzője szerint az átlagosnál jóval hidegebb december ronthatott a közlekedési és az építőipari szektor foglalkoztatottságán, ám a német gazdaság alapvetően töretlenül fejlődik, ami hosszú távon a foglalkoztatottság további javulásával jár.

Spanyolországban ezzel szemben négy hónapos emelkedés után ismét csökkent a munkanélküli-segélyért folyamodók száma: novemberhez képest 0,25 százalékkal, 10 ezer fővel; a munkaerő-piaci helyzet elsősorban a szolgáltató szektorban javult, míg a feldolgozóiparban romlott. Ezzel az elmúlt év utolsó hónapjában 4,15 millió regisztrált munkanélküli volt Spanyolországban, ahol a harmadik negyedben 19,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta, ami azóta sem csökkent. A Citibank Reutersnak nyilatkozó közgazdásza szerint jövőre még mindig nem indul be a munkahelyteremtés a már két éve recesszióval küszködő országban.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet