BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megússza a Telekom vezére

2011. január 4. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bonni főügyészség bizonyítékok hiányában leállította a vizsgálatot René Obermann, a Deutsche Telekom (DT) AG vezérigazgatója feltételezett magyarországi, macedóniai és montenegrói vesztegetési ügyében, mert nem találta megalapozottnak a gyanút; a német nyomozóhivatal szóvivője azonban jelezte, további Telekom-alkalmazottakkal szemben folytatják a nyomozást. A gyanút a Magyar Telekom macedóniai és montenegrói leányvállalatai által kötött tanácsadói szerződések váltották ki: a DT üzleti könyveit vizsgáló PricewaterhouseCoopers szakemberei a 2005-ös kimutatásokat átnézve gyanús tételekre bukkantak. A PwC kifogása az volt, hogy a jelentős összegű kifizetésekkel szemben nem állt megfelelő szolgáltatás; a pénz állítólag politikusok és magas beosztású kormányhivatalnokok "megkenését" szolgálta. A milliókat a tanácsadó cégek - saját jutalékuk levonása után - továbbadták a célszemélyeknek. A megvesztegetések célja a gyanú szerint az volt, hogy a piacot újraszabályozása után se nyissák meg a DT leányvállalata, a MakTel versenytársai előtt. A történtek idején Obermann volt a német nagyvállalat nemzetközi mobiltelefon-részlegének a vezetője. A DT vezére - akinek kinevezését decemberben újabb öt évre meghosszabbították - már augusztusban, a nála zajlott házkutatást követően nyomatékosan visszautasította a gyanúsítást, hogy szerepet játszhatott a visszaélésekben.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet