Az orosz szövetségi hivatalnokok egyötödét, nagyjából 110 ezer embert bocsátanának el 2013-ig - tette közzé tegnap Dmitrij Medvegyev orosz elnök hivatala. A Kreml tájékoztatása szerint az idén és jövőre a jelenlegihez képest 5-5 százalékos leépítést hajtanak végre, amit 2013 végéig egy újabb, 10 százalékos elbocsátási hullám követ majd. A leépítésekkel az Alekszej Kudrin pénzügyminiszter által szeptemberben bejelentett, 43 milliárd rubeles (1,4 milliárd dollár) megszorításoknak szeretne eleget tenni az orosz kormány. Az elbocsátásokkal felszabadult források felét a megmaradó hivatalnokállomány javadalmazásának javítására használnák fel. Jelenleg a szövetségi és a tartományi szinteken összesen több mint 1,1 millió alkalmazottja van az orosz államnak, mivel a 2005-ös 600 ezres létszám közel a duplájára duzzadt - indokolta a lépést a Kreml.
