BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büdzsé nélkül is száguld a moldáv gazdaság

2010. december 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legoptimistább forgatókönyv szerint is legfeljebb a jövő év áprilisában lehet elfogadott költségvetése Moldovának, miután a volt szovjet tagköztársaság a három idén tartott népszavazást követően sem tudott kilábalni a politikai válságból. Európa egyik legszegényebb országának gazdasága azonban, úgy tűnik, nem sínyli meg a belpolitikai háborúskodást: a harmadik negyedévben GDP-je nyolc százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest - derül ki a chisinaui statisztikai hivatal adataiból. Ennek eredményeként a gazdaság az év első kilenc hónapjában éves összehasonlításban 6,5 százalékkal bővült.
A jövő évi költségvetés elfogadásáig a 2010-es büdzsé előirányzatai maradnak érvényben - fogalmazott Veaceslav Negruta pénzügyminiszter. Az idei államháztartási hiány összességében a terveknek megfelelően alakul. A 3,5 millió lakosú országban januártól októberig 7,9 százalékkal nőtt az átlagbér és meghaladta a 2910 lejt (180 euró), miközben az infláció 7,5 százalékra gyorsult. A Moldovai Köztársaság kormánya a költségvetés hiányának jelentős részét a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) tavaly kötött 91 millió dolláros hitelkeretből pótolja.
TÚRÓS-BENSE LEVENTE

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet