BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A németek új európai mentőalapon gondolkodnak

A meggyengült eurózóna-országoknak szigorú feltételek mellett hiteleket nyújtó új mentőalap létrehozását tervezi a német kormány – erősítette meg a német pénzügyminisztérium a Süddeutsche Zeitung mai kiszivárogtatását.

2010. december 23. csütörtök, 13:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A német napilap által megszerezett pénzügyminisztériumi dokumentum a 2013-ban induló európai stabilitási mechanizmus (ESM) továbbfeljesztett változatának egyfajta vázlata. Az új alap – melyet európai stabilitási és növekedési befektetési alapnak (ESGIF) neveznének el – szigorú fiskális politikára kényszerítené a forrásokat igénybe vevő eurózóna-országokat, és ennek ellenőrzésére egy független inézményt hoznának létre.

Az alap elsősorban államkötvényeket vásárolna, amivel gyakorlatilag kiváltaná az Európai Központi Bank ezirányú kötelezettségét; a hiteleket igénybe vevő országok a hitelösszeg 120 százalékának megfelelő jelzálogot nyújtanának kötelezően, különböző formákban. A kiszivárgott dokumentum létét elismerte a német pénzügyminisztérium, ám annak státuszát nem árulták el.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet