BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kína menti meg az eurózónát?

2010. december 22. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amennyiben szükséges, Kína összehangolt, kötvényvásárlásokat is magában foglaló lépésekkel fog közbelépni az eurózóna pénzügyi stabilitásának megőrzése érdekében - hangoztatta Vang Csi-san kínai miniszterelnök-helyettes tegnap Pekingben egy gazdasági találkozón, amelyen az EU képviselői is részt vettek. A 2400 milliárd dolláros valutatartalékának jelentős, ám pontosan nem ismert részét euróban tartó Kína portugál lapértesülések szerint 4-5 milliárd eurónyi portugál államkötvény vásárlására készül a jövő év első negyedévében, hogy mérsékelje a meggyengült európai országra nehezedő pénzpiaci nyomást. A némileg bizonytalan, forrásokat nélkülöző hír mindenesetre jótékonyan hatott mind az euró árfolyamára, mind az európai tőzsdékre. Miközben Kínának sok szempontból létszükséglet az európai stabilitás, hiszen jelentős mennyiségű államkötvény van kínai tulajdonban és az EU a legnagyobb kínai exportpiac - a két régió közötti kereskedelmi forgalom értéke az év első 11 hónapjában elérte a 434 milliárd dollárt -, a Wall Street Journal által megszólaltatott elemzők szerint a kínai szerepvállalás legfeljebb elodázhatja az eurózóna szétesését, megakadályozni nem fogja azt.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet