BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb a pénzt küldenek haza a románok

Egyre kevesebb pénz érkezik a külföldön dolgozó román vendégmunkásoktól az otthonmaradt rokonaik számláira. A Világbank adatai szerint 2010-ben több, mint 50 százalékkal csökkent a hazautalt összeg a 2008-as rekordévhez képest.

2010. december 21. kedd, 16:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A külföldön dolgozó román vendégmunkások 2005 és 2010 között 38,8 milliárd dollárt utaltak Romániába - derül ki a Világbank adataiból.

A hivatalos adatok szerint Nyugat-Európában - elsősorban Olaszországban, Spanyolországban és Németországban - 2,8 román állampolgár dolgozik, azaz Románia teljes lakosságának több mint 13 százaléka. Az általuk 2009-ben hazautalt közel ötmilliárd dollár a román GDP 4,4 százalékának felel meg.

A Világbank elemzői szerint a román emigránsok legjövedelmezőbb éve 2007 és 2008 volt, amikor 8,5, illetve 9,4 milliárd dollárt utaltak romániai bankszámláikra. A gazdasági válság azonban jelentősen csökkentette a vendégmunkások jövedelemét, a 2009-es visszaesés után idén is alig 4,5 milliárd dollárt küldtek haza.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet