BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romló adatok az eurózónában

2010. december 20. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Immár négy hónapja folyamatosan növekszik az eurózóna folyó fizetési mérlegének hiánya - derül ki az Európai Központi Bank által közzétett adatokból. A valutablokk deficitje 9,8 milliárd euróra nőtt októberben; ebből a külkereskedelmi hiány 1,9 milliárd euró volt a szeptemberi 2,2 milliárd eurós többlet után, a szolgáltatási szektorban pedig a szeptemberi 2,1 milliárd eurós többlet 1,7 milliárd euróra mérséklődött. A folyó fizetési mérleg hiányának java azonban tőkeáramlásnak tudható be: 7,3 milliárd euró hagyta el az eurózónát számlamozgások útján, 2,1 milliárd euró pedig a más országokba utalt jövedelmek miatt. Az utóbbi 12 hónapban összesen 49,3 milliárd eurós hiányt halmozott fel az eurózóna, ami az egész országcsoport GDP-jének 0,5 százalékát teszi ki - az ECB azonban figyelmeztet, hogy az országok között nagy különbségek vannak. Az Európai Bizottság fogyasztói bizalmi mutatója hat hónapos folyamatos javulás után az elemzők meglepetésére romlott: a novemberi mínusz 9,4 pontról mínusz 11 pontra esett, miközben az elemzők mínusz 9,0 pontot vártak.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet