Az infláció megfékezése érdekében a Bank of England (BoE) hat hónapon belül kamatemelési ciklusba kezd - jósolja a CBI, a brit ipari kamara. Az érdek-képviseleti szövetség szerint az energia- és árupiaci áremelkedések miatt az eddig tervezettnél hamarabb kell normalizálni a jelenleg még rendkívüli élénkítést folytató monetáris politikát; annak ellenére, hogy a kormány brutális kiadáscsökkentései önmagukban az infláció mérséklődését idéznék elő. A fogyasztói áremelkedés hosszú ideje problémát okoz a brit gazdaságban, novemberben a 3,3 százalékos éves infláció érzékelhetően a kormány 3 százalékos és a jegybank 2 százalékos célja felett volt. A hamarosan induló kamatemelések a jelenlegi rekordalacsony 0,5 százalékról 2012 negyedik negyedévéig 2,75 százalékra tornázhatják fel a BoE irányadó kamatlábát a CBI szerint - a Reuters által megkérdezett közgazdászok többsége szerint ugyanakkor legközelebb egy év múlva kezdi emelni a kamatot a brit jegybank. A BTM UFJ Reuters által megkérdezett elemzője szerint ugyan egyértelműen erősödik a brit kamatemelésre vonatkozó spekuláció, az eurózónában várható stagnálás - a kormányzati kiadáscsökkentésekkel együtt - inkább a deflációs nyomás erősödésére utal. A BoE monetáris tanácsa hónapok óta megosztott az infláció miatt: miközben Adam Posen, az egyik tag szerint nem szabad túlreagálni a fogyasztói áremelkedést, addig Andrew Sentance június óta folyamatosan a kamatemelésre szavaz.
