BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Inditex lenyomja a H&M-et

A két legnagyobb európai ruházati lánc, a spanyol Inditex és a svéd Hennes & Mauritz is jelentős árbevétel-növekedésről számolt be, előbbi azonban lényegesen dinamikusabban bővít.

2010. december 15. szerda, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Inditex – többök között a Zara és a Berschka márkák tulajdonosa – az év első kilenc hónapjában a várakozásoknak megfelelően 42 százalékkal 1,18 milliárd euróra növelte nettó profitját a tavalyi év ugyanezen időszakához viszonyítva; az árbevétel ugyanekkor 14 százalékkal nőtt. Változatlan árfolyamokon ez 10 százalékos árbevételnövekedésnek felel meg.

Az Inditex beszámolója szerint elsősorban a feltörekvő piacokon értek el komoly növekedést, ezért a stagnáló spanyol piac részesedése a tavalyi első féléves 32 százalékról 28 százalékra esett.

A Hennes & Mauritz novemberi összehasonlítható – tehát a már tavaly is létező boltokban elért – árbevétele 8 százalékkal nőtt novemberben, némileg elmaradva az elemzői várakozásoktól. A teljes árbevétel ugyanebben a hónapban 17 százalékkal nőtt, szintén a várakozástól elmaradva.

Miközben az Inditex részvényárfolyama idén eddig 45 százalékot emelkedett – ugyanebben az időszakban a spanyol bluechipek 15 százalékot estek –, addig a H&M csupán 18 százalékkal drágult.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet