Az október elejével véget érő pénzügyi évben újra nyereséges lett a legnagyobb német acélgyártó, a ThyssenKrupp, amely ezúttal az eddiginél optimistább prognózissal állt elő. Az előző évi 1,87 milliárd eurós veszteség után most 927 millió eurós nyereséget ért el a német acélóriás, ugyanebben az időszakban az árbevétel 40,56 milliárd euróról 42,62 milliárdra nőtt. A cég vezérigazgatója, Ekkehard Schulz szerint a cég átalakítása és a globális gazdaság fellendülése, különösen pedig a német megrendelők növekvő kereslete hozta a nyereséget. A most induló pénzügyi évben 10-15 százalékos árbevétel-növekedésre számít a német acélgyártó, az adó- és kamatfizetési előtti eredményt 2 milliárd euróra várják. A cél azért is nagyra törőnek tűnik, mert a fő vetélytársa, a piacot uraló ArcelorMittal szerint a globális acélpiac csupán 5-6 százalékkal növekszik ez idő alatt.
