BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Apad a német munkanélküliek tábora

2010. november 30. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben Németországban rekordszintre csökkent, az eurózónában nőtt az állástalanok aránya a tegnap közzétett adatok szerint. Bár Németországban októberről novemberre a Reuters elemzői konszenzusában jelzett 20 ezer helyett csupán 9 ezer fővel csökkent a munkanélküliek száma (szezonálisan kiigazítva) - a munkanélküliség ezzel 7,5 százalék maradt -, közgazdászok szerint a trend hosszú távon továbbra is jó irányba mutat. Az állástalanok száma így is 1991, a német újraegyesítés óta a legalacsonyabb szintre, 2,93 millió főre csökkent (kiigazítatlan adatok szerint). Németországban hamarosan beindul a belső kereslet erősödése - nyilatkozott az ING Bank egy szakértője a Bloombergnek -, a közeledő karácsonyi szezon, a magas fogyasztói bizalom, a csökkenő munkanélküliség és az emelkedő átlagfizetések mind arra mutatnak, hogy lendületet kap a sokáig nyomott német fogyasztás.

Az Európai Unió egészében októberben is a szeptemberi 9,6 százalékon maradt a munkanélküliség, az eurózónában azonban 10,0 százalékról 10,1 százalékra nőtt az állástalanok aránya - tette közzé az Eurostat. A legalacsonyabb rátát továbbra is Hollandiában és Ausztriában regisztrálták - 4,4, illetve 4,8 százalék -, a legnagyobb a baj a 20,7 százalékos munkanélküliségi rátával rendelkező Spanyolországban.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet