BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre hatalmasabb a kínai többlet

2010. november 25. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kínában az egy évvel korábbihoz képest megduplázódott a folyó fizetési mérleg többlete a harmadik negyedben: a 102,3 milliárd dollár megfelel a GDP 7,2 százalékának. Július és szeptember között 5,7 milliárd dollár áramlott be az országba a hivatalos adatok szerint, a kínai valutatartalékok pedig - az árfolyamváltozások hatását nem számolva - 107,3 milliárd dollárral híztak. Az év első kilenc hónapjában 30 százalékkal, 204 milliárd dollárra nőtt a mérlegtöbblet az egy évvel korábbihoz képest. A Stone & McCarthy Research Associates Wall Street Journal által megszólaltatott közgazdásza szerint Kína fő érve a jüan felértékelésére vonatkozó követelésekkel szemben az volt, hogy az utóbbi időszakban a GDP arányában csökkent a folyó fizetési mérleg többlete. A most nyilvánosságra hozott adatokkal azonban ez megfordult, ami megnehezíti a kínai álláspont védelmét.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet