BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Késik a lassulás

2010. november 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mind az öreg kontinensről, mind a tengerentúlról optimizmusra okot adó adatok érkeztek: a beszerzési menedzserindexek (PMI) meredeken emelkedtek novemberben az eurózónában, az USA gazdasága pedig az első becslésnél gyorsabban nőtt a harmadik negyedben. Az amerikai GDP a korábban bejelentett 2,0 százalék helyett 2,5 százalékkal nőtt éves összehasonlításban - jelentette a kereskedelmi minisztérium. Az export a korábban becsültnél jobban bővült, az import pedig kevésbé, aminek köszönhetően a külkereskedelmi hiány 2,01 százalék helyett csak 1,76 százalékkal zsugorította az amerikai GDP-t, a készletre termelés pedig 1,3 százalékpontot adott hozzá a növekedéshez.

Az eurózóna kompozit beszerzési menedzserindexe az októberi 53,8 pont után 55,4 pontra emelkedett novemberben - tette közzé mutatóját a Markit gazdaságkutató intézet. Az elemzők csupán 0,1 százalékpontos növekedésre számítottak. A szolgáltatási szektor és a feldolgozóipar PMI-je a kompozit mutatóhoz hasonlóan bővült. Miközben azonban a német és a francia gazdaság jó formában van, az eurózóna gyengébb tagjai stagnálással küszködnek. Németországban az ipar és a szolgáltatások teljesítménye is meghaladta a várakozásokat, míg Franciaországban az ipari aktivitás 10 éves csúcsra ugrott, és a szolgáltatási szektor is jobban teljesített a vártnál. Az ING Wall Street Journalnek nyilatkozó közgazdásza szerint meglepő, hogy az eurózóna perifériájának válsága milyen kevéssé hat a két nagy európai gazdaság teljesítményére.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet