Soha nem volt még olyan magas a költségvetési hiány Németországban, mint idén lesz, annak ellenére, hogy a fiskális konszolidáció a terveknek megfelelően halad - közölte hétfőn a német pénzügyminiszter-helyettes, Hans Bernhard Beus. Januártól októberig 54,8 milliárd euró deficitet halmozott fel a német költségvetés, ami Beus szerint az év végéig 50 milliárd euró alá csökkenhet. A német parlament, a Bundestag költségvetési bizottsága szerint 48,4 milliárd euró lesz a végső adat, ami még mindig jóval magasabb az eddigi hiányrekordnál, az 1996-os 40 milliárd eurónál. A 2010-re tervezett 3,7 százalékos deficit után jövőre a GDP 2,7 százalékára mérséklődik majd a költségvetés GDP-arányos hiánya a bizottsági jelentés szerint. Az adóbevételek októberben három százalékkal felülmúlták a tavaly októberit, ezzel várhatóan egész évben a tavalyival megegyező adóbevétel, 484,9 milliárd euró folyhat be az államkasszába. Beus szerint a válság előtti, 2008-as adóbevételtől még 2012-ben is távol lesznek.
