BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kemény leépítésbe kezdett a Roche

2010. november 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A svájci gyógyszergyártó-óriás, a Roche Holdings utolsóként követve a nagy gyógyszercégeket, hatalmas hatékonyságnövelő átszervezésbe kezd. A következő két évben munkavállalóinak 6 százalékát, 4800 főt küld el a vállalat világszerte - elsősorban a globális marketingrészlegtől és a gyógyszergyártó üzemektől -, 700 ember munkáját kihelyezi más cégekhez, további 800 főt pedig a vállalaton belül helyeznek át. A megszűnő állások közül 3550 az USA-ban van. Severin Schwan, a Roche vezérigazgatója szerint cégének a változó piaci környezetre és az árnyomásra kellett reagálnia, ami a többi nagy gyógyszergyártó hasonló lépései miatt állt elő. Jövőre 1,8 milliárd, 2012-től kezdve pedig évi 2,4 milliárd svájci frankot kívánnak megtakarítani, az átszervezés azonban a három év alatt 2,7 milliárd frankba kerül majd a vállalatnak. Elemzők szerint pozitív meglepetés a gyógyszercég célszáma, mivel a piacok évi 2 milliárd frankos megtakarítási programra számítottak; ha a program sikeres, 20-25 százalékkal is nőhet a cég profitja, ami a részvényárfolyamban is tükröződhet. Az idén eddig 18 százalékot zuhanó Roche-részvények szerdán 2,2 százalékot erősödtek.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet