BUX 138439.98 -0,76 %
OTP 44340 -1,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felaprítják a Microsoftot?

2010. november 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Számos ország kormánya után immáron a Microsoft részvényesei is nyomást gyakorolnak a Microsoft vezetésére, hogy darabolja fel a vállalatot - írja a Wall Street Journal. A Microsoft e heti éves közgyűlésén több befektető is felvetette, hogy talán eljött az ideje ennek a lépésnek, amelynek lényege az lehetne, hogy a vállalati szoftverek részlege elválna a magánfogyasztóknak szánt termékeket fejlesztő divízióktól. Nem meglepő a részvényesek idegessége, hiszen miközben a Nasdaq kompozit indexe 8,8 százalékot erősödött idén, a Microsoft-papírok 15 százalékkal gyengültek. Októberben a Goldman Sachs egyik elemzője azt írta, hogy "rejtett értékeket" hozhatna elő a vállalat feldarabolása. A mobil- és az internetes piacon az Apple-lel és a Google-lal szemben egyre inkább teret vesztő Microsoft vezérigazgatója, Steve Ballmer - akárcsak a továbbra is a felügyelőbizottságban ülő Bill Gates cégalapító - azonban hajthatatlan. A két főnök egyaránt úgy véli, hogy a vállalat különböző részlegei közötti szinergiák kedvező hatása jelentősen meghaladná a feldarabolás esetleges előnyeit, ráadásul a kisebb vállalatok nehezebben lennének versenyképesek.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet