A német üzletemberek hangulata a hazai munkaerő-piaci helyzet és a derűs amerikai kilátások miatt javult novemberben az egy hónappal korábbihoz képest. A ZEW gazdaságkutató intézet mutatója hét hónap után először növekedett, az októberi mínusz 7,2 pontról plusz 1,8 pontra ugrott. A Reuters által megkérdezett elemzők mínusz 7,0 pontot vártak. A mutató értéke arra utal, hogy a német üzletemberek középtávon a piaci környezet javulására számítanak. A jelenlegi helyzet megítélése az októberi 72,6 pont után 81,5 pontra javult. A mannheimi kutatóintézet elnöke, Wolfgang Franz szerint a jó hangulat elsősorban a mostani gazdasági körülményeknek szól, ezért nem szabad túl optimista következtetéseket levonni belőle 2011-re vonatkozóan. A szakember 2,2 százalékos GDP-növekedést vár Németországban jövőre. A Capital Economics Reutersnak nyilatkozó elemzője szerint a mutató alakulása azt bizonyítja, hogy Németország sokkal ellenállóbb az eurózóna válságának, mint az övezet törékenyebb tagországai.
