Minden tiszteletem mellett ki kell jelentenem, hogy az amerikai gazdaságpolitika egyáltalán nem látja át a helyzetet - fakadt ki a német pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble, ami jól mutatja, hogy a hét végi szöuli G20-csúcstalálkozó előtt nem csillapodik a nyilatkozatháború a Federal Reserve múlt héten bejelentett 600 milliárd dolláros pénzkínálat-bővítéséről, illetve arról az amerikai javaslatról, miszerint a nagyon pozitív kereskedelmi mérleggel rendelkező országoknak mérsékelniük kellene többletüket. Schäuble úgy véli, téves az a felfogás, amely szerint minden gazdasági problémát meg lehet oldani azzal, hogy likviditást pumpálnak a piacokra. A Reuters értesülései szerint a német kancellár, Angela Merkel osztja pénzügyminisztere kifogásait, és keményen fel fogja vetni kérdést a csúcstalálkozón.
Miközben az amerikai elnök, Barack Obama ázsiai körútja előtt abban reménykedett, hogy tovább fokozhatja a nyomást Kínán a jüan felértékelése érdekében, ehelyett Peking felháborodásával kellett szembesülnie. A kínai külügyminiszter-helyettes szerint az amerikai fél magyarázattal tartozik azoknak az országoknak, amelyek pénzügyi helyzetét megrendíti az amerikai likviditásnövelés miatt beáramló spekulatív tőke, a külkereskedelmi mérlegtöbbletek korlátozására tett washingtoni javaslat pedig a tervgazdaságra emlékeztette a kínai tisztviselőt. Hasonló véleményeket fogalmaztak meg a többi ázsiai, latin-amerikai és afrikai feltörekvő ország képviselői.
