BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres kötvénykibocsátás Spanyolországban

Újabb ötéves lejáratú államkötvényt bocsátott ki Spanyolország, 3,4 milliárd euró értékben. Az állampapírokat 60 százalékkal túljegyezték.

2010. november 4. csütörtök, 16:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kötvény átlaghozama 3,57 százalék. Szeptember elején, az ezt megelőző utolsó kibocsátáson még 2,96 százalék volt az átlaghozam. Szeptember végén ugyanis a Moody's Investors Service megvonta a lehető legjobb, "Aaa" államadósi besorolást Spanyolországtól , amely szerint a spanyol gazdaság növekedési kilátásai gyengék, és ez megnehezíti a költségvetési konszolidációt.

Spanyolország az év elején került ki a másfél évig tartó recesszióból és a második negyedévben már 0,2 százalékos volt a GDP-bővülés az első negyedévhez képest. Madrid a jelenlegi 11 százalékos GDP-hez viszonyított államháztartási hiányt 2013-ig 3 százalék alá akarja szorítani, de közgazdászok szerint ez a terv a túlságosan derűlátó GDP-növekedési várakozásokra alapul. A spanyol kormány jövőre hivatalosan 1,3 százalékos gazdasági növekedést vár, míg elemzők csak 0,4 százalékot. Elemzők szerint az idén éves szinten még 0,4 százalékkal csökken a spanyol GDP.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet