Az árfolyamháborúk és a költségvetési ösztönzés kifulladása miatt lefékeződik a világgazdasági növekedés, az államadósságok pedig történelmi csúcsokat döntögetnek majd az előttünk álló időszakban - állítja a fejlett gazdaságokat tömörítő a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) féléves gazdasági jelentésének előzetesében. A szervezet kutatói szerint a tagországok GDP-je 2-2,5 százalékkal növekszik, miközben májusban még 2,8 százalékot jósoltak. A várakozás romlását a kedvezőtlen gazdaságpolitikai fejleményekkel indokolják: a fejlett országok monetáris lazításra hagyatkozó gazdaságélénkítése miatt Kelet-Ázsiába áramló forró tőke ingatlan- és részvény-árbuborékok kialakulásával fenyeget, az árfolyamokba való mesterséges kormányzati beavatkozások pedig protekcionista válaszlépésekre ösztönözhetik az országokat. Az USA-ban a korábbi 3,2 százalék helyett már csak 1,75-2,25 százalékos növekedést vár 2011-re az OECD, az eurózóna bővülésére adott prognózisát pedig 1,8-ról 1,5-2 százalékra rontotta.
