BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszaladt a BMW negyedévi profitja

2010. november 3. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Bayerische Motoren Werke (BMW) AG, világ legnagyobb luxusautó-gyártója megtizenegyszerezte profitját a harmadik negyedévben, és év végi profitvárakozását is javította - a piacoknak mégsem tetszett az eredmény. A BMW nettó profitja a tavalyi harmadik negyedév 76 millió eurója után 871 millió euróra ugrott és árbevétele is jelentősen, 36 százalékkal, 15,9 milliárd euróra nőtt. A Dow Jones Newswires által megkérdezett elemzők várakozásait mindkét eredmény meghaladta, a nettó profitra ugyanis 784 millió eurót, az árbevételre pedig 14,3 milliárd eurót jeleztek előre. Az autógyártó részleg üzemi profitja azonban csupán 8,1 százalékkal nőtt éves összehasonlításban a most véget ért negyedben, ez elmarad a Mercedes 9,5 százalékos, valamint az Audi 11 százalékos javulásától. A cég vezérigazgatója, Norbert Reithofer bejelentette: mostantól az év egészére 7 százalékos EBIT-növekedést várnak az autógyártási részlegtől az eddigi 5 százalék helyett. A Bloomberg által megkérdezett elemzőket azonban nem sikerült ezzel meggyőzni: a WestLB londoni elemzője szerint különösen azért kiábrándító a profitvárakozás, mert a BMW-részvények árfolyama az idén 63 százalékot erősödött - többet, mint a Daimler vagy az Audit birtokló Volkswagen -, miközben a versenytársak nagyobb nyereséget várnak az év egészére. Szerdán mindenesetre az eredmény bejelentését követően több mint 3 százalékot gyengültek a bajor autógyártó papírjai. Friedrich Eichiner, a BMW pénzügyi igazgatója szerint a jövedelmezőség lefékeződése átmeneti csupán, jelenleg új modellek bevetése és felfelé ívelő trend előtt állnak.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet