BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött Amerikából

A várt növekedés helyett csökkentek az amerikai személyi jövedelmek szeptemberben, míg a kiadások szerényebben bővültek a vártnál.

2010. november 1. hétfő, 14:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A személyi jövedelmek 0,1 százalékkal csökkentek, először hanyatlottak 14 hónapon belül, eközben a kiadások 0,2 százalékkal nőttek - közölte az USA kereskedelmi minisztériuma hétfőn.

Az elemzők arra számítottak, hogy a személyi jövedelmek 0,2 százalékkal nőttek az augusztusi 0,4 százalék után, a személyi kiadások pedig 0,4 százalékkal bővültek az előző havi 0,5 százalékot követően.

Szeptemberben a megtakarítási ráta - azaz az el nem költött jövedelem százalékos aránya - 5,3 százalékra csökkent az augusztusi 5,6 százalékról. Elemzők nagy figyelemmel kísérik a mintegy 300 millió amerikai magánszemély jövedelmének és kiadásainak alakulását, mert a fogyasztói kiadásokból áll össze az Egyesült Államok bruttó hazai termékének (GDP) 70 százaléka.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet